Biżuteria – zdjęcia beauty z modelką

zdjęcie 1

Tym razem nasze zadanie polegało na zaprezentowaniu nowej kolekcji biżuterii. Zdecydowaliśmy się na zdjęcia typu beauty z dwóch powodów. Po pierwsze biżuteria jest częścią kolekcji naszego klienta znanego głównie z produkcji eleganckich ubrań, nie chcieliśmy więc pokazywać odzieży i akcesoriów biżuteryjnych jednocześnie. Nie chcieliśmy, by cokolwiek odciągało uwagę od pokazywanych produktów i dlatego uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem, będzie pokazać je na tle subtelnej i zmysłowej nagości ( oczywiście na zdjęciach widoczne są jedynie dłonie, ramiona, i dekolt). Po drugie biżuteria zdecydowanie lepiej się prezentuje na bliższych planach.

„Nagość zakryta” w wydaniu beauty.

Sesje typu beauty są bardziej od innych wymagające pod względem przygotowania modeli.  Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na ciaśniejsze kadry i zbliżenia. Przy takich ujęciach widzimy znacznie więcej szczegółów, a wszelkie niedociągnięcia stylizacji mocniej rzucają się w oczy – a to włos przechodzący przez środek oka, a to zbyt dużo pudru, a to cienie pod oczami albo odmrożone dłonie modelki…  Można jednak tak przygotować sesję, by zminimalizować ryzyko takich niedociągnięć. Najważniejsze to dobrze zaplanować etapy produkcji.  Po pierwsze trzeba w agencji modelingowej dowiedzieć się jak najwięcej o modelce – o stanie jej cery, włosów, dłoni. Czasem przed sesją warto wysłać modelkę na zabieg parafinowy, do fryzjera na koloryzację włosów albo zaprosić ją na dodatkowe testy do studia.

Perfekcyjny makijaż to podstawa udanych zdjęć typu beauty.

Od pewnego czasu w fotografii beauty stosuje się rozświetlone, naturalne wyglądające makijaże. Efekt suchej, mocno przypudrowanej skóry, „żeby się nie świeciło” dawno wyszedł z mody. Cera powinna być świetlista i wypoczęta. Wtedy w trakcie zdjęć powstają na skórze bliki, które w postprodukcji jedynie wzmacniamy, nie tworzymy ich sztucznie. Oczywiście wiele zależy od oświetlania planu zdjęciowego. Przy ostrzejszym światłe z beauty disha czy ring flasha uzyskamy bardziej kontrastowe zdjęcia, warto więc wzmocnić makijaż, aby uniknąć efektu spłaszczenia jego kolorów. Włosy modelki przez całą sesję powinny być puszyste. Dobry fryzjer wie, jak taki stan osiągnąć, niezależnie od rodzaju włosów.

Ciemne tło dodatkowo „wydobywa” modelkę i podkreśla bliki na skórze.

Podczas zdjęć niezwykle ważna jest współpraca całej ekipy. Każdy odpowiada za „swoją działkę”, co oznacza, że fotograf koncentruje się na zdjęciach, a nie na przykład na tym, że włos spadł na twarz modelki albo szminka odbiła się na jej zębach. Styliści powinni być czujni i reagować, kiedy jest to konieczne.

Nasza ekipa dzielnie pracuje :)

Zaczęliśmy od naturalnego makijażu i jasnego tła,  które dobrze zgrały się z delikatniejszą biżuterią. Przy mocnej, cięższej biżuterii wzmocniliśmy oczy (smokey eyes), a zdjęciom nadaliśmy bardziej tajemniczego wyrazu poprzez ciemne tło.

Poniżej krótka impresja z tejże sesji:

Komentarze

Leave a Reply

*