Konkurs na najlepszą okładkę!

zdjęcie 1

W 2011 roku zrobiliśmy cztery okładki dla magazynu Kariera. Sesja z truskawkami wzbudziła sporo emocji i pytań w stylu „te truskawki, to wklejane w kompie?”, „no tak, photoshop pewnie”… 

A my uśmiechaliśmy się do siebie. Obecnie króluje przeświadczenie, że wszystko, ale to wszystko można „zrobić w kompie”. I znamy wiele osób, które w to wierzą… no dobrze znamy też takie, które są w stanie to „wszystko” zrobić, jednak z naszego punktu widzenia, z punktu widzenia fotografii i produkcji sesji takie założenia są błędne i ostatecznie nieprzydatne. To trochę tak, jak z kłamstwem, o którym się mówi, że ma krótkie nogi. Pewnie nie raz słyszeliście lub widzieliście na własne oczy rażące niedoróbki, tandetnie wykończone zdjęcia i zbyt daleko idące montaże, przeróbki. Oczywiście wszystko zależy od zamówienia. Jeśli zamówienie jest na grafikę, to inny przypadek, ale jeśli na zdjęcia, to lepiej, żeby efekt końcowy był do zdjęć podobny.

Wracając do okładki z truskawkami… Otóż, nie, to nie „fake”, to żaden montaż. Naprawdę fotografowaliśmy głowę modelki i jej dłonie w truskawkach. Dokładnie tak, jak na zdjęciu. Plan zdjęciowy wyglądał tak: modelka leżała na podłodze, na modelce położyliśmy styropian z otworem na twarz, a na styropianie ułożyliśmy truskawki. Zużyliśmy ich 4 kilogramy. Ale gdyby ktoś chciał popróbować, to już wiemy, że dla idealnego efektu lepiej użyć 5 kilogramów. A jeszcze lepiej – 6. Ujęcie zostało zrobione z góry i pod lekkim kątem. Fotograf używał światła rozproszonego z softboksów (jedno z góry, drugie z tyłu). Poniżej mała wizualizacja tego planu:

plan zdjęciowy

A Wam która okładka podoba się najbardziej?

Ogłaszamy mały konkurs bez regulaminu. Osobom, które wezmą w nim udział zaproponujemy wynajem studia ze zniżką 50%. A konkurs polega na tym, ze czekamy na najciekawsze uzasadnienie wyboru najlepszej okładki do końca kwietnia tego roku (uzasadnienie na blogu ;-) ).

Poniżej zdjęcia okładkowe:

Temat numeru: Czy zrobisz karierę?

Temat numeru: Owocne wakacje.

Temat numeru: Młodzi potrafią.

Temat numeru: Odpowiedzielność za siebie i innych.

Temat numeru: Odpowiedzialność za siebie i innych.

 

 

Komentarze

Leave a Reply

*