Mapping w sesji do kalendarza NTT System 2014

zdjęcie 1

Wideo mapowanie to projekcja obrazu wideo na obiektach 3D, np. fasadach budynków, ale nie tylko. Umożliwia ono zabawę perspektywą przez tworzenie nowych kształtów, linii czy przestrzeni. Taka „fata morgana”, złudzenie optyczne czy jak kto woli gra świateł, wymagająca fizycznej, jak i wirtualnej przestrzeni.

Mapping jest stosunkowo nowym medium i można go wykorzystywać na kilka sposobów, np. przygotowując obrazy do projekcji, które następnie są wyświetlane jako warstwa na obiekcie, można też „maskować” dokładne kształty i położenie rożnych elementów.

Najważniejszy w tej technice jest projektor. W zależności od pomysłu musi być odpowiednio dobrany pod kątem lumenów, rodzaju soczewki, rozdzielczości. Bardzo przydatny jest też aparat fotograficzny (:)), jeśli chcemy akurat zrobić zdjęcia.

Kolejny kalendarz dla producenta sprzętu komputerowego… Błyskawiczna produkcja, powstająca od pomysłu do produktu końcowego, jakim jest kalendarz. Wszystko w 2 tygodnie! Sesja 1-dniowa, 13 zdjęć do wykonania, 2 modelki z nietypowym pomysłem na całość… Bo jak zrobić sprawnie zdjęcia, które od razu będą tym, czym mają być? Bez montaży, super postprodukcji? Padło na projektor i mapowanie, potocznie nazywane wizualizacjami.

Pomysłów na kadry z wykorzystaniem produktów klienta było wiele. Powstało mnóstwo storyboardów. Ostatecznie skupiliśmy się na minimalistycznych czarno-białych obrazach, które w połączeniu z niedoskonałościami wyświetlania nadały bardziej surowego charakteru zdjęciom.

Podobno odbiorcami kalendarza są głównie mężczyźni. Dlatego pozwoliliśmy sobie na nieco odważniejsze ujęcia, zostawiając jednak pole dla wyobraźni odbiorców ;-) . I tak nasze modelki, po trudach podróży z różnych krańców Polski, przy szalejącym Ksawerym, cierpliwie pozowały zgodnie z naszymi pomysłami. Mapowaliśmy obrazy bezpośrednio na modelkach mając przygotowane wcześniej tylko odpowiednie zdjęcia. Sesja składała się z 2 części. W pierwszej wykonaliśmy klasyczne zdjęcia modelek na tłach. W drugiej części wybrane ujęcia wyświetlaliśmy na ścianie, a na ich tle znów pozowały nasze modelki. Czasem zamiast nich na tle zdjęcia „pozował” ponętny sprzęt komputerowy :)

Najlepiej obraną technikę pokazuje making of z naszej sesji:

fotograf: Agnieszka Wojtuń / Green Carrot
wizualizacje: Sebastian Jachimowicz / Visualsupport
modelki: Angelika W., Justyna
makijaż i stylizacja: Jowanna Hyziak
fryzury: Izabela Piwowarska
koordynacja sesji: Włodzimierz Florek / NTT
projekt graficzny: Piotr Hudycz
retusz zdjęć: House of Retouching
film making of: Michał Grzywacz

Kalendarz został wydrukowany w 1 000 egzemplarzy i będzie przekazywany najważniejszym partnerom handlowym NTT System. Poniżej link do całego kalendarza:
http://www.ntt.pl/kalendarz2014/

 

Komentarze

Leave a Reply

*