STUDIO ZABŁOCIE, nowe oblicze

zdjęcie 1

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Studio Zabłocie przeszło szereg istotnych zmian. Po pierwsze, zmieniło lokalizację – nowa, powiększona, przestrzeń studyjna umożliwia nie tylko jej wynajem na potrzeby zdjęciowe, ale również organizację eventów. Po drugie, zmienił się status studia. Marka została spółką, którą zarządzają fotograf Agnieszka Wojtuń i retuszer Krzysztof Gadomski. Po trzecie, zmieniła się identyfikacja wizualna studia.

Nowe, większe studio, którego cała infrastruktura ma aż 400m2, mieści się na piątym piętrze dawnych zakładów elektronicznych Unitra – Telpod i oferuje niedostępne w poprzedniej lokalizacji możliwości. Jasna i słoneczna przestrzeń – 216m2 powierzchni samego studia, system wysłonięcia okien i klimatyzacja to jego podstawowe atuty. Dodatkowe udogodnienia takie jak kuchnia, garderoba, toalety i prysznic czynią z niego przestrzeń odpowiadającą zarówno dla organizacji sesji zdjęciowych, jak i branżowych eventów. Do studia można wjechać windą osobowo-towarową, ale osoby nielubiące wind mogą korzystać z osobnej klatki schodowej.

Naturalnym krokiem na drodze rozwoju studia jest zawiązanie spółki „Studio Zabłocie Sp. z o.o.”, którą zarządzają  fotograf: Agnieszka Wojtuń i retuszer Krzysztof Gadomski.

fot. T.Kozakiewicz

Agnieszka Wojtuń– fotograf reklamowy, specjalizujący się w kampaniach fashion i beauty. Za pośrednictwem agencji fotograficznej „Green Carrot”, którą prowadzi od 2007 roku, realizuje projekty komercyjne dla największych marek –  polskich i zagranicznych.

Krzysztof Gadomski – grafik komputerowy i retuszer o dużym doświadczeniu w agencjach reklamowych. Współzałożyciel i właściciel studia retuszerskiego House Of Retouching s.c. współpracującego z topowymi fotografami, których sesje pojawiają się w takich magazynach jak Vouge, Vanity Fair, Harper’s Bazaar.

Kolejna zmiana dotyczy identyfikacji wizualnej marki. Unowocześniony, monochromatyczny logotyp w aspekcie graficznym nawiązuje do największego atutu studia – przestronnych okien, które stanowią źródło naturalnego światła w przestrzeni zdjęciowej i eventowej. W bezchmurne dni rozpościera się̨ z nich widok na piękne błękitne niebo i panoramę̨ Krakowa. Zmianie uległa również typografia logo. Surowy, prosty krój czcionki, jest naturalnym odzwierciedleniem industrialnego charakteru dzielnicy Zabłocie.

 

Info o marce:

„Studio Zabłocie” powstało w 2009. Jego nazwa i lokalizacja (zarówno poprzednia i nowa przestrzeń) jest ściśle związana z Zabłociem, dzielnicą Starego Podgórza, które jako jedno z nielicznych poprzemysłowych rejonów Krakowa gości obecnie wiele artystycznych pracowni (malarskich, ceramicznych, rzeźbiarskich). „Studio Zabłocie” również wpisuje się w ten industrialny klimat. Przez ostatnie 5 lat działalności marki w przestrzeni studia miało miejsce wiele wydarzeń nie tylko z zakresu fotografii czy filmu, ale również eventów komercyjnych marek.Studio gościło również wielu znakomitych fotografów, reżyserów, polityków, muzyków.

Studio współpracowało dotąd z takimi markami jak:

 

 

Komentarze

Leave a Reply

*